Kątowniki tekturowe

Kątowniki tekturowe są stworzone do zabezpieczania i wzmacniania ładunków paletowych. Produkcja kątowników tekturowych z najwyższej jakości materiałów sprawia, że materiał ten jest trwały i zapewnia najlepsze zabezpieczenie dla transportu i przechowywania towaru na paletach. Stosuje się je do transportu cegieł, cementu i wielu innych towarów budowlanych. Ich transport i przechowywanie nie są proste, dlatego liczy się dobre zabezpieczenie i ustabilnienie całej konstrukcji. Do tego doskonale nadaje się kątownik tekturowy.

Jest to materiał wykonany z ekologicznych tworzyw, więc jego cena nie jest wysoka, a dodatkowo, jest to produkt bezpieczny dla środowiska. Z tego względu kątowniki tekturowe sprawdzają się dla firm, które szukają oszczędności, a także cenią sobie naturalność i bezpieczeństwo.

Kątowniki tekturowe – zalety

Gwarantujemy, że jest to materiał wysokiej jakości, który w pełni spełnia swoje zadania i zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu towaru na paletach. Uznaje się je za najlepszy sposób na zabezpieczenie i ochronę ładunków, które zostają umieszone na paletach. Zapewniają one bezpieczeństwo i stabilność nie tylko w czasie przechowywania towaru w magazynie, ale również podczas jego transportu, nawet przez tysiące kilometrów.

Kątowniki kartonowe zostały wykonane z makulatury, a dzięki temu stały się ekologicznym produktem w pełni bezpiecznym dla środowiska. Materiał ten przeznaczony jest do recyklingu, co jest jedną z jego największych zalet.

Kątowniki tekturowe – charakterystyka

Narożniki tekturowe mają za zadanie dawać gwarancję stabilizacji towarów, które zostały ułożone na palecie. Dodatkowo dają one pełną ochronę narożników i rogów, dzięki czemu zabezpieczają towar przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zgnieceniem i otarciem.

Narożniki tekturowe można podzielić na dwa rodzaje. Jedne z nich mają wąskie skrzydełka i są one przeznaczone do lekkich i delikatnych towarów i ładunków. Kolejne to kątowniki narożne, które mają szerokie skrzydełka i ich zadaniem jest ochrona całej wysokości palety, co zapewnia pełną ochronę pionowych krawędzi palety. Oba rodzaje dają gwarancję ochrony i zabezpieczenia rogów i narożników palet.

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale kątowniki tekturowe są niezwykle odporne na wilgoć. Wykonuje się je z materiałów bardzo wysokiej jakości, a to ma dawać pewność, że towar, który jest transportowany na palecie, nie zostanie uszkodzony podczas transportu. Dodatkowo kątowniki tekturowe są niezwykle wytrzymałe i nie łamią się, a także maja wysoką odporność na wstrząsy. To sprawia, że towar podczas transportu jest dobrze zamocowany. Ich mocowanie jest bardzo proste, wystarczy założyć kątownik na krawędź palety. Jest to doskonały sposób, który ma za zadanie zmniejszyć ryzyko przechylenia się palet, a także upadu ładunku na palecie, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia towaru.

Translate »