Rękaw termokurczliwy – poznaj jego zalety i możliwości

W dobie rozwiniętego handlu, przemysłu i transportu, jest wiele różnych sposobów pakowania i zabezpieczania produktów. Można je dowolnie dostosowywać do wielkości, rozmiaru oraz właściwości danego towaru. Popularnym sposobem na pakowanie i ochronę przedmiotów stał się rękaw termokurczliwy. Jest to wszechstronny produkt, który swoje zastosowanie znajduje w wielu dziedzinach. Warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Czym jest rękaw termokurczliwy PVC?

Rękaw termokurczliwy PVC to opakowanie produkowane z folii termokurczliwej kalandrowanej PCV, charakteryzującej się skurczem kierunkowym. Zadaniem tego rodzaju opakowania jest ochrona produktów. Montaż rękawów termokurczliwych PCV jest stosunkowo prosty. Wystarczy nałożyć rękaw na element, który chce się zabezpieczyć, a następnie podgrzać go np. za pomocą pistoletu termokurczliwego. Można nałożyć go ręcznie oraz mechanicznie na pakunek, co przyczynia się do ułatwienia pracy i sprawia, że materiał ten staje się materiałem o zastosowaniu uniwersalnym. Ten pod wpływem ciepła zaczyna się podkurczać i przylegać do ścian pojemnika. Sprawia to, że rękaw termokurczliwy zawsze idealnie dopasowuje się do kształtu opakowań produktów, bez względu na ich rozmiar i wygląd.
Rękaw termokurczliwy idealnie sprawdza się w przypadku opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, metalowych oraz szklanych. Odpowiednia technologia zabezpieczająca ładunek chroni towar przed wszelkimi uszkodzeniami. Rękaw termokurczliwy jest więc wytrzymały i trwały, co sprawia, że dokładnie zabezpiecza towar i umożliwia jego transport do klienta w idealnym, nienaruszonym stanie.

Rekaw-termokurliczyw

Zalety rękawa termokurczliwego

Rękaw termokurczliwy uznawany jest za jeden z najwygodniejszych materiałów przeznaczonych do pakowania i zabezpieczania towarów. Przedsiębiorca może wybrać rękaw na rolkach lub w postaci pociętych etykiet – wtedy mają one określony przez klienta rozmiar.
Ogromną zaletą rękawów termokurczliwych jest możliwość dostosowania ich szerokości, grubości i perforacji do indywidualnych, określonych wymagań klienta. Za wyborem tego rodzaju opakowania przemawia także możliwość umieszczenia na folii nadruku lub nitki, mających na celu ułatwienie otwierania pakunku, który ma docelowo zostać dostarczony do klienta. Materiał rękawa pozwala na jego zadrukowanie oraz jednostkowe pocięcie, co sprawia, że możliwe jest otrzymanie aż trzech różnych rodzajów opakowań. Rękaw termokurczliwy może więc stać się opakowaniem dekoracyjnym, promocyjnym, a przede wszystkim zabezpieczającym.
Możliwość nadrukowania na rękawie dowolnej etykiety sprawia, że może stać się on doskonałym wizerunkiem opakowania. Nadaje się on także do łączenia kilku przedmiotów, dzięki czemu zyskuje się możliwość stworzenia dowolnej kampanii promocyjnej.

Zastosowanie rękawa termokurczliwego

Właściwości rękawa termokurczliwego sprawiają, że ten spełnia rolę plomb ochronnych – z kolei ich zadaniem jest zabezpieczenie produktu przed niepowołanym otwarciem. Rękaw termokurczliwy ułatwia pakowanie i otwieranie produktu, zabezpiecza towar, a także staje się jego estetycznym i eleganckim opakowaniem. Swoje zastosowanie znajduje jako:

 • zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem ( z ang. tamper-evidence),
 • plomba gwarancyjna,
 • łącznik produktów (dwupaki, trójpaki),
 • pomoc w tworzeniu zestawów promocyjnych,
 • dekoracja produktów (etykiety),
 • opakowanie towarów.

Rękaw termokurczliwy dostarczamy w odcinkach o dowolnej długości (10 mm – 1200 mm) lub w postaci roli o długości 500 mb nawiniętej na gilzy o średnicy 70, 76, 120, 152 mm. Produkt wyjątkowej jakości, umożliwiający obkurczanie już w temperaturze 69°C.

Asortyment i charakterystyka:

[table id=7 /]

Rodzaje rękawów:

 • rękaw z perforacją podłużną
 • zastosowanie paska,( elementu zrywnego ułatwia otwieranie)
 • rękaw z paskami hologramowymi samoklejącymi lub nakładane tłoczeniem na gorąco
 • bezbarwny rękaw bez druku
 • można zastosować specjalną farbę widzialną tylko w promieniach UV
 • druk na rękawie z dowolną informacją ( nadruki od wewnątrz lub na zewnątrz 6 – 8 kolorów.)
 • zadrukowanie rękawa z okienkiem tak żeby było widać etykiety produktów
 • druk lustrzany
Translate »