Rękaw termokurczliwy PVC

Rękaw termokurczliwy PVC, jest produkowany z folii termokurczliwej kalandrowanej PCV o skurczu kierunkowym. Pod wpływem ciepła zaczyna się podkurczać i lepiej przylega do ścian pojemnika. Dzięki tej teksturze rękaw termokurczliwy doskonale dopasowuje się do kształtu opakowania, bez względu na jego rozmiar i kształt. Materiał ten sprawdza się do opakowań z tworzyw sztucznych, metalowych, a także szklanych. Przy odpowiedniej technologii zabezpiecza ładunek i chroni przed wszelkimi uszkodzeniami. Folia termokurczliwa rękaw, jest materiałem wytrzymałym i trwałym. Pozwala na dokładne zabezpieczenie towaru, a także umożliwia jego bezpieczny transport do klienta. Możliwe jest zarówno ręczne, jak i mechaniczne nakładanie rękawa na pakunek, co zdecydowanie ułatwia pracę i sprawia, że materiał ten staje się uniwersalny.

Rękaw termokurczliwy – zalety

Rękawy termokurczliwe są jednym z wygodniejszych materiałów służących do opakowania towaru. W zależności od sposobu aplikacji na jaki zdecyduje się przedsiębiorca, możliwe jest wybranie rękawa w rolkach, a także w postaci pociętych etykiet, które mają określone przez klienta rozmiary. Istnieje również możliwość dostosowania szerokości, grubości i perforacji do potrzeb klienta. Na folii termokurczliwej można umieścić nadruk czy nitkę, która ma za zadanie ułatwić otwieranie pakunku, który zostanie dostarczony do klienta. Ten materiał pozwala na zadrukowanie, a także jednostkowe pocięcie rękawa. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie trzech różnych rodzajów opakowań. Z rękawa termokurczliwego można otrzymać opakowanie dekoracyjne, promocyjne, a także zabezpieczające.

Rękaw termokurczliwy – charakterystyka

Możliwość nadrukowania etykiety na całej powierzchni rękawa sprawia, że materiał staje się wizerunkiem opakowania. Rękaw termokurczliwy doskonale nadaje się do łączenia kilku produktów, tak by stworzyć doskonałą kampanię promocyjną. Rękawy termokurczliwe spełniają rolę plomb ochronnych, które mają za zadanie ochronić produkt przed niepowołanym otwarciem. Stanowią one estetyczne i eleganckie opakowanie dla różnego rodzaju produktów. Rękawy ułatwiają pakowanie, a także otwieranie towaru, co znacząco przyśpiesza pracę. Etykiety te są odporne na ścieranie, a dzięki temu stanowią doskonały materiał do pakowania większych towarów, które transportowane są przez wiele kilometrów.

Zastosowanie:

 • tamper-evidence (zabezpieczenie przed niepożądanym otwarciem)
 • plomby gwarancyjne
 • łączenie produktów (dwupaki, trójpaki)
 • zestawy promocyjne
 • dekoracja produktów (etykiety)
 • pakowanie

Rękaw termokurczliwy dostarczamy w odcinkach o dowolnej długości (10 mm – 1200 mm) lub w postaci roli o długości 500 mb nawiniętej na gilzy o średnicy 70, 76, 120, 152 mm. Produkt wyjątkowej jakości, umożliwiający obkurczanie już w temperaturze 69°C.

Asortyment i charakterystyka:

Dane techniczne
Min
TypMax
Kurczliwość poprzeczna (średnicy)[%]
10
50
70
Kurczliwość wzdłużna[%]
10
10
50
Grubość [ľm]
40
50
100
Szerokość [mm]
30
500


Rodzaje rękawów:

 • rękaw z perforacją podłużną
 • zastosowanie paska,( elementu zrywnego ułatwia otwieranie)
 • rękaw z paskami hologramowymi samoklejącymi lub nakładane tłoczeniem na gorąco
 • bezbarwny rękaw bez druku
 • można zastosować specjalną farbę widzialną tylko w promieniach UV
 • druk na rękawie z dowolną informacją ( nadruki od wewnątrz lub na zewnątrz 6 – 8 kolorów.)
 • zadrukowanie rękawa z okienkiem tak żeby było widać etykiety produktów
 • druk lustrzany
Translate »