Kaptury foliowe – wszystko, co należy o nich wiedzieć

W dzisiejszych czasach, globalnego handlu i szybkiego przemieszczania towarów, transport produktów wielkogabarytowych stały się nieodłącznym elementem wielu branż, a idealnym rozwiązaniem na tego typu potrzeby są kaptury foliowe. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na przewóz takich produktów, pojawia się wyzwanie związane z bezpieczeństwem i zabezpieczeniem gabarytów. To, w jakim stanie produkt dotrze do klienta, znacząco wpływa na reputację firmy czy marki.

Czym są kaptury foliowe?

Nazwa może przywodzić na myśl różne produkty charakteryzujące się rozmaitym wyglądem i przeznaczeniem. Jednak nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ są one bardzo prostym i wyjątkowo praktycznym wynalazkiem ułatwiającym transport towarów. Na pierwszy rzut oka wyglądają one jak przezroczysty stretch. Po bliższym przyjrzeniu się widać jednak, że są to opakowania wykonane z arkusza tworzywa sztucznego, które szczelnie pokrywają towary gabarytowe magazynowane najczęściej na europaletach.

Kaptury foliowe to więc opakowania wykonane z tworzywa sztucznego, których zadaniem jest przechowywanie i zabezpieczanie różnego rodzaju przedmiotów przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i atmosferycznych, takich jak np. deszcz, śnieg czy grad. Ich funkcją jest także zabezpieczenie spakowanych towarów przed ich niekontrolowanym przemieszczaniem się.

Zastosowanie kapturów foliowych

Niezbędny element podczas transportu towarów, służący do pakowania wielkogabarytowych produktów i innych ładunków przewożonych na paletach transportowych. Dodatkowo, są wykonane z folii LDPE i mogą być wykorzystywane również jako wsad. To dość uniwersalne rozwiązanie także podczas magazynowania towarów z branży spożywczej, chemicznej oraz budowlanej. Rozmiary tego materiału spełnią wymagania każdego klienta, dlatego że można je łatwo dostosować do wielkości palet. Zakłada się je na górną część towarów. Wyróżniają się możliwością stosowania ich przy dużych i wysokich paletach, zwłaszcza wtedy, kiedy przedmioty znajdujące się na nich wymają specjalnej izolacji folią. Kaptury foliowe bardzo często wykorzystywane są do pakowania ceramiki, cegieł, cementów, a także do transportu klejów, zapraw i tynków. Dzięki nim przewóz tego rodzaju towarów staje się znacznie bezpieczniejszy i stabilniejszy.

Stosowanie kaptura foliowego przyczynia się także do minimalizacji kosztów transportu, gdyż można nim pokryć pojedyncze, jak i zbiorcze palety. Stosowanie tego rodzaju opakowania umożliwia trzymanie towaru na zewnątrz – materiał ten gwarantuje niepowtarzalną ochronę przed deszczem, śniegiem, wiatrem, gradem, a także promieniami słonecznymi.

Kaptury-foliowe

Czym warto kierować się podczas wyboru kapturów foliowych?

Przy wyborze odpowiedniego kaptura foliowego, na samym początku należy zastanowić się przede wszystkim, jaki interesuje nas wymiar oraz parametry, takie jak: grubość, trwałość, kolor i jego konkretne przeznaczenie. Model kaptura foliowego należy dobrać do rodzaju palet, na których ma się zamiar transportować lub magazynować towar. Producenci kapturów foliowych są w stanie wykonać arkusze w dowolnych, podanych przez klienta rozmiarach lub nawet kształtach.

Opakowania foliowe różnią się od siebie grubością, która zależna jest od potrzeb klienta. Warto mieć także na uwadze fakt, że większa grubość kaptura foliowego daje większy stopień odporności na wilgoć, kurz, pył, zabrudzenia oraz działanie promieni UV. Planując przechowywanie towaru na świeżym powietrzu, warto o tę kwestię zadbać.

Translate »