Folia polietylenowa HDPE – właściwości, zastosowania

Folia polietylenowa produkowana jest z polietylenu wysokiej gęstości. Dzięki temu wyróżnia się ona dużą wytrzymałością mechaniczną oraz sztywnością i matową strukturą. Folia przystosowana jest do opakowania technicznego. Właściwości materiału sprawiają, że może być ona wykorzystywana do nawet najbardziej wymagających zadań. Posiada ona wytrzymałość mechaniczną, więc można ją stosować w szerokich dziedzinach przemysłowych. Folia HDPE jest lekko matowa, a jej kolor można określić jako mleczno-biały. Ma ona wysoką barierowość, elastyczność, a także przejrzystość.

Folia HDPE – zalety

Folia HDPE może posiadać atest PZH, dzięki temu nadaje się ona do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Można więc zastosować ten materiał w przemyśle spożywczym do pakowania produktów żywnościowych. Służy ona do zabezpieczania towaru w pojedynczych opakowaniach. Jej zaletą jest to, że posiada ona szeroki wybór rozmiarów folii i worków, które zostają dopasowane do wielkości i kształtu wyrobów. Folia HDPE pełni rolę ochronną przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych na transportowany towar.  Może więc stanowić opakowanie transportowe, a dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Producent folii HDPE może dostosować jej rozmiar oraz kolor do konkretnego towaru, spełniając tym samy potrzeby każdego klienta.

Cena produkcji folii polietylenowej jest stosunkowo niska, a więc umożliwia to zakupienie dobrej jakości materiału w atrakcyjnej cenie. Folia ma szerokie zastosowanie i pełni funkcję ochronną. Może ona służyć w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, jak i wielu innych. Każdy przedsiębiorca jest w stanie dobrać ją do swoich potrzeb, a cena folii HDPE, jest atrakcyjna dla każdej firmy. Może ona pozwolić na zaoszczędzenie na materiałach do transportu. Nie zwiększa znacząco kosztów produkcji i transportu towaru, więc nie ma większego wpływu na budżet przedsiębiorstw. Worki na śmierci produkowane z tej folii wyróżniają się trwałością, a dodatkowo odpady, które się w nich znajdują są doskonale chronione przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Jest to materiał godny polecenia, który charakteryzuje się wysoką gęstością i niezawodną wytrzymałością.

Zastosowanie:
Przeznaczona przede wszystkim do pakowania produktów spożywczych. Znajdują również zastosowanie w przemyśle chemicznym, w budownictwie, w rolnictwie.

Asortyment i charakterystyka:
Folie polietylenowe HDPE produkowane są z polietylenu dużej gęstości (HDPE) w kolorze naturalnym polietylenu lub barwione. Folie te charakteryzują się wysoką odpornością na tłuszcze, smary, oleje i chemikalia.
Folie HDPE oferowane są w szerokim asortymencie wymiarowym.

[table id=10 /]

Pakowanie:
Masa jednej rolki w zależności od szerokości folii wynosi od 10 do 60 kg.
Maksymalna średnica rolek wynosi 450 mm.
Rolki folii pakowane są w folię polietylenową.

Translate »