Folia termokurczliwa PVC

Folia termokurczliwa to idealne rozwiązanie do pakowania rozmaitych produktów. Swoje zastosowanie ma przede wszystkim w przemyślne cukierniczym, kosmetycznym, chemicznym i papierniczym. Termokurczliwa folia służy do pakowania, które odbywa się najczęściej przy metodzie obkurczania przy pomocy maszyn pakujących. Folia pvc wyróżnia się niską temperaturą zgrzewania, ale dużą wytrzymałością na zerwania oraz przezroczystością. Posiada dobrą kurczliwość w stosunkowo niskich temperaturach oraz niską grubość. Folia termokurczliwa używana jest zazwyczaj do pakowania przedmiotów o małej masie i małych rozmiarach.

Folia termokurczliwa – zastosowanie

Folie termokurczliwe służą do pakowania przedmiotów o małych rozmiarach. Mogą one służyć do pakowania albumów fotograficznych, książek, artykułów biurowych, pudełek z ciastkami i bombonierek. Opakowanie z folii termokurczliwej zapewniają skuteczną ochronę przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami towaru. Dodatkowo podnoszą estetykę towaru. Zaletą jest również cena folii termokurczliwej, która jest stosunkowo niska biorąc pod uwagę trwałość i jakość tego materiału.

Opakowania z folii PVC są nietoksyczne, a więc mogą być poddawane recyklingowi. Odpady z folii najczęściej pali się w nowoczesnych spalarniach. Warto wspomnieć, że wartość energetyczna tego materiału porównywana jest do węgla kamiennego. Materiał ten posiada certyfikat bezpieczeństwa, który wydany został przez Centralny Ośrodek Badania i Rozwoju Opakowań.

Folia termokurczliwa – produkcja

Folia termokurczliwa zostaje produkowana w systemie wielowarstwowym, a dzięki temu charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością, a także odpornością na przebicia. Do jej produkcji wykorzystuje się komponenty, które pozwalają na bezpośredni i bezpieczny kontakt z żywnością. Tak więc folia termokurczliwa jest w pełni bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Ze względu na jej szerokie zastosowanie i szereg korzyści, staje się ona świetnym wyborem dla każdego przedsiębiorcy. Sprawdza się ona dla każdej firmy, bez względu na to, czy szuka ona sposobu na oszczędności, czy dobrego i wytrzymałego materiału, który jest jednocześnie bezpieczny dla środowiska. Wszystkie te zalety folii pvc sprawiają, że znajdzie ona swoje miejsce w niemal w każdym biznesie i przemyśle.

Zastosowanie:
Przeznaczona przede wszystkim do pakowania produktów spożywczych. Znajdują również zastosowanie w przemyśle chemicznym, w budownictwie, w rolnictwie.

Asortyment i charakterystyka:
Folia produkowana jest na bazie polichlorku winylu. Folia produkowana jest w postaci: półrękawa i taśmy.

[table id=5 /]

Pakowanie:
Masa jednej rolki w zależności od szerokości folii wynosi od 10 do 60 kg. Rolki z folią pakowane są w folię polietylenową.

Translate »